Rekonstrukcja w 100. rocznicę wkroczenia Legionów Polskich do Warszawy

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

4 grudnia 2016 r. uczniowie klas mundurowych z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego uczestniczyli w widowisku, które było odtworzeniem wejścia Legionów Polskich do Warszawy w dniu 1 grudnia 1916 r. Tego dnia na znak, że polskie wojsko powraca do Warszawy do miasta wkroczyły oddziały trzeciego i czwartego pułku piechoty oraz drugiego pułku ułanów z płk Stanisławem Szeptyckim na czele.

Organizatorem widowiska rekonstrukcyjnego była Fundacja Polonia Militaris, która przygotowywała imprezę wspólnie z MON.

W widowisku uczestniczyło ok. 400 rekonstruktorów pieszych i 110 koni. Wśród rekonstruktorów tego widowiska historycznego 18 uczniów klas mundurowych I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku.

Rekonstruktorzy w mundurach Legionów z 1916 r. przeszli spod Muzeum Wojska Polskiego, Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego, gdzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się uroczystość uczczenia 100. rocznicy wjazdu Legionów Polskich do Warszawy.

Uczniowie i dyrektor Zespołu Szkół w Olsztynku składają szczególne podziękowania Panu Mirosławowi Sochackiemu, dziennikarzowi Polskiego Radia Olsztyn za włączenie i przygotowanie naszych uczniów klas mundurowych do tak ważnego wydarzenia: „Rekonstrukcja w 100. rocznicę wkroczenia Legionów Polskich do Warszawy".

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rekonstrukcji. Zapraszamy do galerii.

Jesteś tutaj: Home Strona główna Rekonstrukcja w 100. rocznicę wkroczenia Legionów Polskich do Warszawy