Warsztaty - Plakat filmowy

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu 09.12.2016 w Zespole Szkół w Olsztynku na zaproszenie Liderki Magdaleny Rudnickiej odbyło się spotkanie warsztatowe ,, Filmowy plakat artystyczny - teoria i praktyka'' dla uczniów, W części teoretycznej zostały omówione następujące zagadnienia: Plakat czyli ... Definicja / Rys historyczny / Plakat części składowe / Plastyka plakatu / Analiza plakatu filmowego / Polska szkoła plakatu / Przykłady ..... inspiracje. W części praktycznej uczniowie z Liceum Ogólnokształacacego, Technikum Hotelarskiego i Gimnazjum SPSK w Olsztynku wykonali ćwiczenia projektowe z zakresu grafiki - słowoobrazy i plamaki. Po omówieniu, burzy mózgów i korektach przystąpili do projektowania plakatów dowolnie wybranych filmów. Koncepcje zostały przełożone na symbole i zwizualizowane w postaci autorskich plakatów / z bardzo dobrymi efektami. Warsztat prowadziła z dużym zadowoleniem Liderka Filmoteki Szkolnej / artystka plastyczna Katarzyna Zabłocka. Zapraszamy do galerii.

Jesteś tutaj: Home Strona główna Warsztaty - Plakat filmowy