• "Nie dla czadu" - spotkanie ze strażakami

• 22 października o godz. 9:00 w LO w sali gimnastycznej, ul. Klikowicza 4 odbyło się dla klas pierwszych LO, TH-G i BSIS spotkanie edukacyjne ze strażakami z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie, OSP w Olsztynku i pracownikiem Obrony Cywilnej w Starostwie Powiatowymw Olsztynie. Kampania informacyjno-edukacyjna ma uświadomić, że CZAD jest BEZBARWNY, BEZWONNY, ŚMIERTELNY. Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla (CO), potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób a blisko dwa tysiące ulega podtruciu. W okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, który nazywany jest także cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu.

• Lekcja historii w Multimedialnym Muzeum w Olsztynku

• W środę 10 października uczniowie klas pierwszych liceum i technikum odwiedzili Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i Historii Olsztynka. Celem wizyty było uzupełnienie wiedzy dotyczącej okresu międzywojennego omawianej na lekcjach historii o dzieje swojej małej ojczyzny. Uczniowie poznali przebieg bitwy pod Tannenbergiem i jej wpływ na późniejsze losy Olsztynka i okolic. Dowiedzieli się, jak wyglądał zbudowany tu w latach dwudziestych potężny pomnik. Z ogromnych zainteresowaniem uczniowie oglądali mapy, zdjęcia i słuchali opowiadania pani przewodniczki.

• Początki „żeglarskiej przygody” klasy I a THG

• W sobotę 12 października grupa młodzieży z klasy I a THG pojechała do ośrodka Rewita Waplewo w Marózie, aby poznać tajniki żeglarstwa. Uczniowie pod czujnym okiem pana Krzysztofa Suwińskiego uczyli się podstaw żeglarstwa, obsługi sprzętu, poznawali fachowe słownictwo. W trakcie zajęć dowiedzieli się jak zachowywać się na wodzie podczas szkwałów. Chodź było bardzo trudno, mokro i wietrznie wszyscy świetnie się bawili i z pewnością tam powrócą.

•  Młodzież w kinie w Olsztynku
          • Młodzież w kinie w Olsztynku

• W październiku uczniowie Zespołu Szkół w Olsztynku obejrzeli w kinie Grunwald w Olsztynku film pt. „Legiony”. Jest to osadzona w latach 1914-1916 opowieść o miłości, przyjaźni, marzeniach i dojrzewaniu. Zbiorowym bohaterem filmu są polscy żołnierze, którzy podczas I wojny światowej tworzyli formację będącą zalążkiem naszej przyszłej armii. Wątek miłosny został zgrabnie wpleciony w legionowy szlak bojowy: od wymarszu z krakowskich Oleandrów, aż po bitwę pod Kostiuchnówką. Przedstawiona na ekranie historia, m.in. dzięki umiejętnemu połączeniu prawdziwych wydarzeń i postaci z filmową fikcją, od pierwszych minut przykuwała uwagę uczniów. Była to dla nich doskonała okazja do tego, by poznać i utrwalić historię naszego państwa.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W poniedziałek 14 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po przemówieniach zaproszonych gości odbyło się ślubowanie klas pierwszych oraz rozdanie nagród konkursowych. Fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii.

• Ogólnopolska akcja bicia rekordu w RKO wspólnie z WOŚP

• Pierwsza i największa na świecie lekcja resuscytacji za nami !!! Brawo!!!Dziś 16.10.2019 r. po wielu dniach przygotowań uczniowie Zespołu Szkół w Olsztynku wzięli udział wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Cała akcja miała przede wszystkim uświadomić naszym uczniom, jak ważna jest nasza reakcja w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, a przede wszystkim jak ważna jest praktyka w przywracaniu podstawowych czynności życiowych. Czas trwania przedsięwzięcia to zaledwie 30 minut, ale te 30 minut to czas dla Nas wszystkich bezcenny. Ponad 150 uczniów wzięło w niej udział, a 95 osób wykonało Resuscytację. Brawo dla Was wszystkich Kochani !!! Dziękuję wzytskim osobom i instytucjom , które dołączyły do naszego bicia rekordu. Dziękuję również za pomoc w organizacji całej imprezy, a przede wszystkim nauczycielom Zespołu Szkół w Olsztynku, uczniom i Olsztyneckiemu klubowi PCK.To wspaniałe, że jednego dnia tyle tysięcy osób w całej Polsce pokazało, w jednej chwili, że potrafi udzielić pierwszej pomocy. W przyszłym roku również startujemy i podbijemy kolejny rekord.

• Konkurs "Jesień w obiektywie"

• Tematyka konkursu: Jesień w obiektywie !!! Celem konkursu jest:

• rozwijanie pasji i uzdolnień u uczniów,
            • propagowanie pasji fotografowania,
            • promocja naszego regionu,
            • prezentacja osiągnięć uczestników konkursu.

Zasady konkursu:

• konkurs przeznaczony dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Olsztynku
            • czas trwania konkursu od 18.10.2019 r do 29.10.2019 r. ( wtorek)
            • przystąpienie do konkursu następuje przez zgłoszenie prac fotograficznych, przesłanie na adres e-mail: dorotadworczak@wp.pl
            • przystępując do konkursu uczestnik akceptuje niniejszy regulamin oraz zapewnia, żenposiada pełnię praw autorskich do zgłoszonej pracy, zgłoszone prace zostały wykonane osobiście przez uczestnika i nie kopiują fotografii stworzonych przez inne osoby, nie narusza praw autorskich osób trzecich.

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić 2 prace:

• odbitki kolorowe o dowolnym formacie.
            • na odwrocie każdej pracy należy umieścić
            • imię i nazwisko autora,
            • klasę, numer telefonu kontaktowego i e-mail.

Prace konkursowe można składać bezpośrednio do opiekunów Samorządu Pani Moniki Makowskiej i Doroty Dworczak, lub przesłać na e-mail: dorotadworczak@wp.pl Prace konkursowe będą eksponowane na wystawie szkolnej.

Zasady rozstrzygnięcia konkursu:

• Zgłoszone zdjęcia zostaną ocenione przez jury w składzie powołanym przez organizatora.
            • Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
            • Jury zostawia sobie prawo do przyznania wyróżnień.
            • Organizator nie zwraca zgłoszonych prac.