• Beka w kinie polskim? O roli humoru w popkulturze

• Pod takim sympatycznym, choć enigmatycznym hasłem odbyły się warsztaty filmowe w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Zespole Szkół im. K.C.Mrongowiusza w Olsztynku poprowadzone przez filmoznawcę - pana doktora Karola Jachymka oraz zorganizowane przez panią Magdalenę Rudnicką - Liderkę Filmoteki Szkolnej.

Wzięli w nich udział uczniowie klasy 8a ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku pod opieką pani Małgorzaty Zapadki oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Olsztynku. Uczestnicy warsztatów poszerzali swoją wiedzę na temat komizmu, ironii, groteski, satyry oraz absurdu w oparciu o fragmenty filmów A. Kondratiuka oraz M. Piwowskiego. Uczniowie tworzyli własne dialogi z wykorzystaniem komizmu słownego i sytuacyjnego oraz kreowali oryginalne memy. Spróbowali też swoich sił w stand-upie. Było bardzo twórczo, wesoło i zaskakująco.

• "OTWARTE DRZWI" w ramach Ogólnoświatowej Kampanii "Biała wstążka"

• Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Olsztynku

• 8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zaczęliśmy tak,  jak większość szkół w Polsce od zaśpiewania hymnu Polski o godzinie 11.11.W ten sposób włączyliśmy się do akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.  Następnie uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły uczcili minutą ciszy żołnierzy, którzy przez wiele stuleci walczyli w obronie Polski i narodu polskiego. Młodzież naszej szkoły – uczniowie klasy I a THG, I a LO, II i III LO zaprezentowała program artystyczny, w którym przedstawiono burzliwe dzieje naszego państwa. W podniosłej atmosferze  zaprezentowano krótkie filmy, wiersze, opowieści o dziejach naszego państwa.  Wspólne śpiewano najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne.  Swoją obecności zaszczycili goście: Pani Alicja Woźnicka - Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych,  Pani Ewa Szerszeniewska -  Dyrektor Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Olsztynku, Pan Andrzej Wojda - Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku, Pan Janusz Wirchanowicz -  Komendant Komisariatu Policji w Olsztynku, Pan Mirosław Szostek – Komendant Straży Miejskiej w Olsztynku.  Wszystkim uczniom dziękujemy za godny udział w uroczystości i życzymy radosnego świętowania.