• VI Ogólnopolski Festiwal Twórczości im. Jacka Kaczmarskiego

     • Z powodu trwającej epidemii koronawirusa i związanych z nią obostrzeń VI Ogólnopolski Festiwal Twórczości im. Jacka Kaczmarskiegow kategorii piosenka, pierwotnie  przeniesiony  z 13 marca 2020 r. na 5 czerwca  2020 r.zostaje odwołany. Prace plastyczne nadesłane na konkurs zostaną ocenione, a wyniki podane do wiadomości na stronie internetowej szkoły do 8 czerwca 2020. Dyplomy i nagrody wyróżnionym uczestnikom festiwalu zostaną wysłane pocztą na adres szkoły podany w zgłoszeniu.

     • Harmonogram matur 2020

     • 3 LO i 4 THG - uczniowie, którzy ukończyli szkołę w bieżącym roku szkolnym
      Ab LO - absolwenci liceum z poprzednich lat
      Ab THG - absolwenci technikum z poprzednich lat
      Ab LOdD - absolwenci liceum dla dorosłych z poprzednich lat
      Ab THG SF - absolwentka zdająca maturę w tzw. "starej formule"

     • Biblioteka zaprasza na wystawę kolorowanek

     • Tak w ramach biblioterapii w Zespole Szkół, uczniowie, nauczyciele i ich bliscy, oraz  współpracujący z biblioteką uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olsztynku spędzali wolny czas w pandemii. Relaksacyjnie, antystresowo i kolorowo. Akcja nie kończy się, w dalszym ciągu możecie przesyłać swoje prace na wystawę.

      Dorota Walter - Obrębska

     • Zakończenie roku szkolnego inne niż wszystkie

     • Trzy, czy cztery lata, to spory kawałek życia każdego z nas. Tak niedawno dzisiejsi absolwenci rozpoczynali swoją przygodę ze szkołą średnią. Obserwowaliśmy ich rozwój osobisty, młodzieńcze bunty, pierwsze szkolne miłości. Jako wychowawcy staraliśmy się być przyjacielem, rozjemcą, głosem rozsądku...

      Nasi wychowankowie... przez kolejne szkolne lata docieraliśmy się i gdy już wszystko było idealnie, nadszedł czas rozstania. Niestety, w dniu 24 kwietnia zaplanowane uroczyste zakończenie roku szkolnego nie mogło się odbyć z powodu pandemii. Dyrektor Szkoły Ewa Orłowska skierowała do uczniów słowa gratulacji za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Nauczyciele i pracownicy szkoły pożegnali absolwentów w świecie wirtualnym.

      I Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kaczmarskiego ukończyło 21 absolwentów: Adrian Burakowski, Michał Burdziak, Karolina Drwęcka, Paweł Frajda, Joanna Grzebińska, Martyna Jakubowska, Martyna Kaczmarczyk, Agata Kolba, Magdalena Malewicz, Bartosz Marcjanik, Konrad Maślanik, Oliwia Osowska, Alicja Płoska, Wiktoria Podlewska, Konrad Puczek, Wiktoria Rosińska, Dominik Siudak, Agata Stefańczyk, Martyna Suchowierska, Izabela Szafirsztejn, Liwia Tomaszewska.

      Pięć osób ukończyło szkołę uzyskując świadectwo z wyróżnieniem – Martyna Jakubowska, Magdalena Malewicz, Martyna Kaczmarczyk, Oliwia Osowska i Wiktoria Rosińska.

      Tytuł Primus Inter Pares uzyskały dwie absolwentki: Martyna Jakubowska i Magdalena Malewicz.

      Uczennica Oliwia Osowska ostała wyróżniona Statuetką za całokształt działalności na rzecz szkoły.

      Za wysokie czytelnictwo i udział w przedsięwzięciach literackich wyróżniono Agatę Kolba.

      Nagrodę za niestrudzone reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych przyznano Dominikowi Siudakowi.

      W Technikum Hotelarsko-Gastronomicznym rozwijało swoją wiedzę i umiejętności 16 absolwentów: Kamila Biedulska, Maciej Chodorski, Mateusz Draszek, Angelika Kalwara, Łukasz Klus, Weronika Końpa, Mateusz Kowal, Klaudia Ludwikowska, Weronika Ludwikowska, Zuzanna Marchlewska, Aleksandra Milewska, Sandra Piecka, Bartosz Purzycki, Natalia Rutkowska, Klaudia Wojda i Paulina Wylamowska.

      Cztery osoby ukończyły szkołę, uzyskując świadectwo z wyróżnieniem: Sandra Piecka, Bartosz Purzycki, Zuzanna Marchlewska, Aleksandra Milewska.

      Nagrodę Primus Inter Pares otrzymała Sandra Piecka.

      Bartosza Purzyckiego wyróżniono Statuetką za całokształt działalności na rzecz szkoły.

      Na wyróżnienie zasłużyli również uczniowie, którzy przez cztery lata godnie reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym: Natalia Rutkowska, Paulina Wylamowska i Bartosz Purzycki.

      Najlepszym czytelnikiem w technikum została Natalia Rutkowska – ogromny podziw dla niej, za znalezienie czasu na rozwijanie zamiłowania do książek.

      Wszystkie nagrody wyróżniającym się absolwentom ufundowała Rada Rodziców.

      Cieszymy się z osiągnięć naszych wychowanków! Gratulujemy ukończenia szkoły!

      Nie zostawiamy jednak maturzystów samych. Egzaminy dopiero 8 czerwca. Do tego czasu nauczyciele przedmiotów maturalnych będą prowadzić konsultacje przedmiotowe online. Młodzież może z nich korzystać aż do matury.

      Życzymy Wam – Drodzy Absolwenci – abyście odnaleźli pewną drogę w niepewnym świecie, osiągnęli realne cele w nierealnych marzeniach, odnieśli sukces tam, gdzie się go nie spodziewacie!

      A kiedy nasze życzenia się spełnią, a Wy po latach wspominając niepowtarzalną scenerię przekładanych egzaminów maturalnych i nietypowego zakończenia szkoły, z dumą i łezką w oku powiecie: „Jestem stąd, to moja szkoła. Jestem absolwentem Zespołu Szkół w Olsztynku.” – my westchniemy „Było warto!”.

       

      Wychowawczynie

      Dorota Bramowicz

      Wioletta Żmijewska

     • Rekrutacja do klas pierwszych w Zespole Szkół w Olsztynku na rok szkolny 2020/2021

     • Drodzy Rodzice!!
      Uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej.

       

      W związku z zagrożeniem epidemicznym i ograniczeniem funkcjonowania szkół w czasie pandemii dostosowujemy składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej w I Liceum Ogólnokształcącym, w Technikum Hotelarsko-Gastronomicznym i w Branżowej Szkole I Stopnia w Olsztynku do aktualnej sytuacji.

       

      Rekomendujemy w procesie rekrutacji na etapie składania wniosków o przyjęcie do szkoły w terminie:

      od 11 maja (poniedziałek) do 23 czerwca (wtorek) do godz. 15:00.

      składanie wniosku o przyjęcie do wybranej szkoły w Zespole Szkół w Olsztynku wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym (art.134 UPS)

      W siedzibie Zespołu Szkół w Olsztynku, ul. Zamkowa 6
      – budynek główny, parter znajdują się wydrukowane wnioski o przyjęcie do szkół oraz skrzynka podawcza. Można osobiście złożyć w tym miejscu wniosek o przyjęcie do szkoły. Sekretariat w Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynku, ul. Klikowicza 4 na czas kształcenia na odległość jest zamknięty.

      Na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja na rok szk. 2020/21 znajdują się wnioski o przyjecie do szkół. Należy wydrukować. Wypełnione, podpisanie przez rodziców, opiekunów prawnych złożyć w szkole pierwszego wyboru przesłać:

      1. Pocztą tradycyjną – listem na adres szkoły: Zespół Szkół w Olsztynku ul. Zamkowa 6, 11-015 Olsztynek

      2. wysyłanie skanów lub zdjęć podpisanych wniosków i załączników za pośrednictwem poczty e-mail adres: rekrutacja@zamek.edu.pl

      Szczegółowe informacje o rekrutacji elektronicznej na rok szkolny 2020/2021 znajdują się po prawej stronie w module Rekrutacja 2020/21 . Informacje telefoniczne sekretariat tel. 89 519 26 27