• Zmiana terminów rekrutacji

• Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021, terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych

UWAGA! W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki, można składać elektronicznie.

rekrutacja@zamek.edu.pl

Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego terminu tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne (do 31 lipca).

Terminy składania wniosków i dokumentów do szkół ponadpodstawowych

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 15 czerwca 2020 r. do 4 sierpnia 2020 r.

Termin składania świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu
            Do 4 sierpnia 2020 r. należy złożyć uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty (może być także wersja elektroniczna)

Termin ogłoszenia list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
            12 sierpnia 2020 r. zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkół.

Termin ogłoszenia list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
            19 sierpnia 2020 r. zostaną ogłoszone listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkół.

UWAGA! W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty listy
            z wynikami postępowania rekrutacyjnego zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych mogą być publikowane na stronach internetowych szkół.

Dodatkowe terminy składania dokumentów

Od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. rodzice kandydata zakwalifikowanego do szkoły, muszą doręczyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu, o ile nie zrobili tego w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej w terminie do 4 sierpnia br.

Bez rekrutacji uzupełniającej

W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego. Jest to podyktowane brakiem możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu ustawowego tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne (art. 161 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).

Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, będą przyjmowani do tych szkół na podstawie decyzji dyrektora placówki (art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Młodzież wolna od uzależnień"

• W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła realizowała program "Profilaktyka w szkole - Młodzież bez uzależnień", na konkurs plastyczny realizowany w ramach tego programu wpłynęło 35 prac indywidualnych i jedna praca zbiorowa -z  klasy IA BSIS. W dniu 09.06.2020r. komisja w składzie - Anna Pianka, Dorota Walter-Obrębska, Krystyna Rubaj, Natalia Kowalska - wyłoniła zwycięskie prace:

I miejsce - Daria Roczeń IA THG

II miejsce - Klaudia Erimus II LO

II miejsce - Ania Świtalska III THG

III miejsce - Karolina Tóth III THG

III miejsce - Cezary Kowalski IA LO

Wyróżnienia: Paulina Drwęcka IB LO

Aleksandra Badziong IIIA THG

Zuzanna Andrysiak I LO

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom.

Organizatorzy K. Rubaj, D. Walter- Obrębska

• Dzień maturzysty

• Już jutro (3 czerwca, godz. 13.30) na stronie www.studia.gov.pl odbędzie się wirtualny Dzień Maturzysty 2020 - pierwszy etap kampanii informacyjnej przygotowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy dla tegorocznych maturzystów planujących studia.

W programie Dnia Maturzysty 2020 są m.in.: rozmowa z dr. Marcinem Smolikiem, dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, który odpowie na pytania maturzystów dotyczące przebiegu tegorocznego egzaminu, krótkie wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie na temat matury z matematyki i języka polskiego, a także ostatnie porady psychologa i doradcy kariery.

Dobrze poinformowani mniej się denerwują – Zapraszamy Was do udziału w Dniu Maturzysty 2020!