• Ogólnopolski dzień głośnego czytania

• Od 2001 roku, w dniu 29 września  obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, instytucji działającej na rzecz rynku książki, promocji i wspomagania rozwoju czytelnictwa, jako podstawowego źródła rozwoju intelektualnego społeczeństw.

Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Wzmacnia poczucie własnej wartości i pomaga w rozwiązywaniu problemów. To dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Data 29 września to dzień urodzin  Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W naszej szkole, sceną do głośnego czytania, stały się Piwnice Zamkowe. Uczniowie przygotowali wiele fragmentów ze swoich ulubionych książek. Zajęcia poprzedziły ćwiczenia z łamańcami językowymi usprawniającymi dykcję oraz dyskusja o zaletach głośnego czytania.

• Narodowe Czytanie. Dzień literatury polskiej

• Balladyna Juliusza Słowackiego to utwór dziewiątej odsłony Narodowego Czytania Dzieł Literatury Polskiej, pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Nasza szkoła włączyła się w to ogólnopolskie przedsięwzięcie. Uczniowie wysłuchali tego dzieła polskiego romantyzmu w interpretacji uczennic klasy II a Liceum Ogólnokształcącego.