• Szkoła pamięta

• Szkoła nasza wzięła  udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta.  Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa była realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązywała do polskiej tradycji świat zadusznych.

Na lekcjach historii uczniowie kilku klas poznawali dzieje, okoliczności powstania cmentarzy wojennych znajdujących się w naszej okolicy, obejrzeli na ten temat prezentację. Na zakończenie uczniowie oddali cześć wszystkim osobom zmarłym związanym z historią naszego regionu, miasta i szkoły uczestnicząc w apelu pamięci.

Uczniowie też przysłali zdjęcia cennych pamiątek rodzinnych.