• Projekt edukacyjny

• MATEMATYKA W SZTUCE, SZTUKA W MATEMATYCE”

• Projekt przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkół w Olsztynku.

• W projekcie można wziąć udział indywidualnie lub grupowo; grupy mogą być międzyklasowe.

• Uczniowie, którzy przystąpią do projektu, będą mieli za zadanie wykonanie pracy, w której dominującymi elementami będą figury geometryczne.

• Forma pracy jest dowolna. Może to być obraz, rzeźba, kompozycja przestrzenna lub inna forma, jaka tylko wpadnie Wam do głowy.

• Sposób wykonania pracy też jest dowolny. Może to być malarstwo, grafika, grafika komputerowa, rzeźbienie w glinie, gipsie, konstelacje z drutu, haft, wyklejanki, wyszywanki itp.

• Prace należy wykonać do 15.11.2021 i wraz z kartą zgłoszenia dostarczyć do sali nr 19 w budynku liceum przy ul. Klikowicza 4 do pani Wioletty Żmijewskiej

• Prace będzie można podziwiać na wystawie od 21.11.2021 w budynku liceum.

• Za najpiękniejsze, najbardziej matematyczne prace przewidziane są nagrody.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Od 2001 roku, obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, instytucji działającej na rzecz rynku książki, promocji i wspomagania rozwoju czytelnictwa, jako podstawowego źródła rozwoju intelektualnego społeczeństw.

Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Wzmacnia poczucie własnej wartości i pomaga w rozwiązywaniu problemów. To dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.